HAKKIMIZDA

Şirketimiz 1996 yılında; Alüminyum hurdalardan, Alüminyum külçe üreterek ticari faaliyete başlamıştır. İlerleyen yıllarda, artan müşteri taleplerini karşılamak amacıyla, Çevre ve Orman Bakanlığı'nın gerekli gördüğü Geri Dönüşüm Tesisini kurarak, gerekli LİSANS ve belgelerini alarak yılların getirdiği tecrübe ve bilgi birikimiyle Ankara OSB‘de 15,000 m2’lik işletme alanında toplam 36.000 ton/yıl alüminyum külçe, deoksidantve billetüretim kapasitesiyle hizmet vermeye devam etmiştir.

Ürünlerimiz; inşaat, otomotiv ve beyaz eşya gibi bir çok sektöre hitap etmektedir. Alüminyum yüzdesi 90-95-98 saflıktaki Alüminyum külçelerimiz ve deoksidantgrubumuz demir çelik sektoründe kullanılmaktadir.

Şirketimiz; DIN EN ISO 9001, TSE EN ISO 14001: 2004, OHSAS 18001:2008 sertifikaları ile tescillenmiş ve uluslararası üretim kalitesiyle, yerel ve global müşterilerimizin memnuniyetinin sürekli olarak karşılanması hedeflenmiştir. Bir geri dönüşüm firması olan Şefkat Metal, Modern teknolojilerle donatılmış filtre tesisleri, çevreye duyarlı üretim anlayışının garantisi olmuştur.

Firmamiz sürekli geliştirme ve iyileştirmeyi prensip alarak, müşterilerimize onların istediği şartlardan daha kaliteli, hizlive güvenilir ürünler sunarak sektördeki yerini her geçen gün yükseltmeye devam edecektir.

BAŞKAN'IN MESAJI

Başkan'ın Mesajı İçerik

POLİTİKALARIMIZ

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ POLİTİKAMIZ

Yasal Mevzuat ve İSG Şartlarına Uyarak, Ekip Ruhu İçerisinde Tüm Çalışanları ve Çalışan Temsilcileriyle Beraber İnsan Sağlığını Korunmak,

Üretim ve hizmetlerimiz Konusunda Tehlikeleri Kaynağında Önleyerek Riskleri Bertaraf Etmek,

Alınacak Eğitimler İle İSG Şartlarında Sürekli İyileştirmeler Yaparak Minimum Risklerle Çalışmaktır.

“Hiçbir iş; çalışanların can güvenliğini ve sağlığını tehlikeye sokacak kadar acil ve önemli değildir.”

Genel Müdür

Çevre

Çevreye olan saygımız ve sevgimiz doğrultusunda temiz bir yaşam kurmak ve bunun sürdürülebilir olmasını sağlamak için çaba sarf ediyoruz. Her zaman gelişime açık bir şirket olarak çevreye ilişkin amaç ve hedeflerimizi baştan belirleyerek bunlara uygun hareket ediyoruz.

 

Üretim sürecimizin tüm aşamalarında kaynaklarımızı en verimli şekilde kullanarak hem çevreye ve ekolojik yaşama karşı duyarlı hareket ediyor, hem de milli değerlerimizin korunmasına katkıda bulunuyoruz.

 

Bu kapsamda oluşturduğumuz çevre politikamız ile ulusal ve uluslararası mevzuatlara uygun olarak sürdürdüğümüz faaliyetlerimizin yanı sıra atıklarımızın doğru değerlendirilmesi, temiz yakıt kullanılması ve geri dönüşümden en faydalı şekilde yararlanılması konularında ülkemiz için örnek bir şirket olmayı hedefliyoruz.Geri Dönüşümün Önemi:

1.Doğal kaynaklarımızın korunmasını sağlar.

2.Enerji tasarrufu sağlamamıza yardım eder.

3.Atık miktarını azaltarak çöp işlemlerinde kolaylık sağlar.

4.Geri dönüşüm geleceğe ve ekonomiye yatırım yapmamıza yardımcı olur.